۱۳۹۳ چهارشنبه ۹ مهر
 
Skip Navigation Links
درباره تلویزیون پارس
تماس با ما
جدول پخش برنامه های تلویزیون پارس
آرشیو برنامه های تلویزیون پارس
پخش زنده
صفحه نخست
برای تبلیغات در اینجا با شماره ۱۰۶۱ ۷۷۶ ۸۱۸ تماس بگیرید .
Cheapest Iran Phone Card and best phone cards and international calling cards also best Iran Calling Card and online phone cards , you may Cheap Call to Iran also order online Iran virtual number and online phone card or worldwide did numbers to tamas ba vatan or tamas ba iran and tehran, its best voip phone cards plan and calling cards service with global local access numbers so we may call it magic tel or magictel for persian and farsi or aria or israel like shalom972 shalom 972 and cuba like hablacuba or habla cuba you ,ay also call romania like sunaromania or suna romania تماس ارزان با ایران
پخش زنــــــــده
PARS TV LIVE
      
  بروز شده در تاریخ :۱۳۹۲/۴/۱۴ - Friday, July 05, 2013  چاپ مطلب
گرجستان به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با ایران خارج شد
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
وزارت امور خارجه گرجستان اعلام کرده است که به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با دولت ایران خارج شده و از این پس، شهروندان ایرانی برای سفر به گرجستان باید قبلا ویزای ورود دریافت کنند.

این تصمیم از روز دوشنبه، ١ ژوئیه اجرایی شده است. توافقنامه لغو متقابل روادید بین دولت‌های ایران و گرجستان از سال ۲۰۱۱ میلادی به اجرا درآمد و از آن زمان، ایرانیان می‌توانستند بدون اخذ ویزا، به گرجستان سفر کنند.

با لغو روادید در آن زمان، شمار مسافران ایرانی به گرجستان و همچنین، روابط تجاری و مالی دو طرف به طور چشمگیری افزایش یافت و برخی از شهروندان ایرانی به تاسیس شرکت‌ و گشایش حساب بانکی در گرجستان مبادرت کردند.

گفته می شود که علت تصمیم دولت گرجستان، ابراز نگرانی دولت ایالات متحده در این مورد بوده است که ممکن است ایران از ارتباط با گرجستان برای دور زدن تحریم های رو به گسترش آمریکا و اروپا علیه جمهوری اسلامی استفاده کند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال پیشتر در گزارشی نوشته بود که تعدادی از ایرانیان "وابسته به رژیم" به تاسیس شرکت‌هایی در گرجستان مبادرت کرده اند. در واکنش به این گزارش، دولت گرجستان وعده داد این موضوع را از نزدیک بررسی کند.

دولت گرجستان همچنین گفت که در مورد گشایش حساب بانکی برای شهروندان ایرانی دقت بیشتری به کار خواهد رفت.

طی هفته‌های اخیر، وزارت خارجه گرجستان با ارسال اسناد متعددی برای مقامات ایالات متحده، از اقدامات خود در مورد تعهد به اعمال محدودیت تجاری و مالی علیه ایران سخن گفته و بر حمایت از مواضع کشورهای غربی در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی تاکید نهاده است.

تاثیر بر ایرانیان


چندی پیش هم گزارش شد که بانک‌های گرجستان حساب های شماری از شهروندان ایرانی را بسته اند.

روزنامه وال استریت ژورنال در خبری پیرامون تصمیم اخیر دولت گرجستان، به نقل از سردبیر نشریه فارسی زبان آریانا در گرجستان، نوشته است که این اقدام باعث شده است تا تعدادی از شهروندان ایران که در صدد ورود از ارمنستان به گرجستان بودند با مشکل روبرو شوند و برخی دیگر هم مطلع شوند که اجازه اقامت آنان در گرجستان لغو شده است.

براساس توافقنامه لغو روادید بین دو کشور، شهروندان دو طرف می توانستند بدون اخذ ویزا، به کشور دیگر سفر کرده و اجازه اقامت کوتاه مدت در آن کشور را داشتند.

وزارت خارجه ایران هنوز به اقدام گرجستان واکنش رسمی نشان نداده است. در دوره قبل از انقلاب سال ١٩٧٩، ایران با بسیاری از کشورهای جهان، از جمله کشورهای عمده اروپایی دارای توافقنامه لغو روادید بود و شهروندان ایرانی بدون نیاز به اخذ ویزا، قادر به سفر و اقامت کوتاه مدت در این کشورها بودند.

پس از انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی، اکثر این کشورها توافقنامه لغو روادید با ایران را لغو کردند.

در سال های اخیر، دولت ظاهرا در جهت جلب جهانگرد و بهبود وجهه جمهوری اسلامی در خارج، به امضای توافقنامه‌هایی برای لغو روادید با کشورهای دیگر مبادرت کرده که عمدتا شامل کشورهای کوچک و گاه از نظر ایرانیان، نسبتا ناشناخته جهان بوده‌است.

در مواردی هم، جمهوری اسلامی به طور یکجانبه روادید سفر اتباع کشورهای دیگر به ایران را لغو کرده بی آنکه کشور مورد نظر به اقدام متقابلی در این زمینه دست زده باشد. یکی از حدیدترین موارد از این نوع، لغو یکجانبه روادید سفر اتباع مصر به ایران بوده که با استقبالی هم از سوی آن کشور مواجه نشد.

سایر اخبار
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، خواستار عذرخواهی رسمی دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا به علت سخنرانی اش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد شده است.کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایران خواستار عذرخواهی رسمی کامرون شد
آقای کمالی برای نمونه گفت: اگر فردی تا پیش از پایان امسال خود را برای سربازی معرفی کرده و یک فرزند داشته باشد علاوه بر اینکه ۲۱ ماه خدمت خواهد کرد شش ماه کسر خدمت خواهد گرفت، اما اگر از یکم فروردین ماه به سربازی برود در این صورت طول مدت سربازی‌اش ۲۴ ماه بوده اما همچنان شش ماه کسری خدمت به خاطر همسر و یک فرزندش خواهد داشت.دوره خدمت سربازی در ایران از سال ۹۴ به ۲۴ ماه افزایش می‌یابد
آقای مرتضوی روز دوشنبه، ۱۰ شهریور، نیز گفته بود که حتی یک شرکت هم به بابک زنجانی واگذار نشده است.مرتضوی تکذیب کرد: در تامین اجتماعی «کوچک‌ترین خلافی» رخ نداده
به گزارش روزنامه مسکو تایمز، آقای روحانی همچنین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی دولتی روسیه با انتقاد از تحریم‌های غرب علیه روسیه، این اقدامات را «ابزاری نادرست» نامید و گفت که ایران از هیچ کمکی به روسیه دریغ نخواهد کرد.روحانی: دستیابی به توافق هسته‌ای تا پایان امسال ممکن است
نخست وزیر اسرائیل به بخش‌هایی از اظهارات شماری از مقامات ایران اشاره کرد و از جمله گفت محمد علی جعفری، فرمانده کنونی سپاه، تاکید کرده است که اسلام به قرائت ما باید بر جهان سروری کند.بنیامین نتانیاهو: ایران خطری بزرگتر از گروه داعش است
بابک زنجانی که به گفته خودش مالک بیش از ۷۰ شرکت و ده‌ها میلیارد دلار سرمایه در ایران و خارج از کشور است، پارسال به اتهام «فساد مالی» بازداشت و روانه زندان شد.بابک زنجانی اختلاس‌های خود را از زندان ادامه می‌دهد
آرشیو برنامه ها
بنیاد نوروز
بنیاد نوروز
چهارشنبه ، ۱ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۱۰ : ۵۵ : ۰۰
سرزمین جاوید
سرزمین جاوید
چهارشنبه ، ۱ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۱۴ : ۵۶ : ۰۰
تفسیر سیاسی
تفسیر سیاسی
چهارشنبه ، ۱ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۳۶ : ۱۱ : ۰۰
اخبار
اخبار
چهارشنبه ، ۱ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۱۰ : ۲۶ : ۰۰
یاران
یاران
چهارشنبه ، ۱ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۴۰ : ۱۹ : ۰۱
ایران آزاد
ایران آزاد
سه شنبه ، ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۴۷ : ۵۱ : ۰۰
HOME |PARS TV LIVE |PROGRAM ARCHIVE|PROGRAM SCHEDULE |CONTACT US |ABOUT US
Designed and Developed by WWW.USWEBHOUSE.NET