۱۳۹۴ سه شنبه ۱ ارديبهشت
 
Skip Navigation Links
درباره تلویزیون پارس
تماس با ما
جدول پخش برنامه های تلویزیون پارس
آرشیو برنامه های تلویزیون پارس
پخش زنده
صفحه نخست
برای تبلیغات در اینجا با شماره ۱۰۶۱ ۷۷۶ ۸۱۸ تماس بگیرید .
Cheapest Iran Phone Card and best phone cards for iran and international calling cards also best Iran Calling Card and online phone cards , you may Cheap Call to Iran also order online Iran virtual number or iran did numbers and online phone card or worldwide did numbers to tamas ba vatan or tamas ba iran and tehran, its best voip phone cards plan and calling cards service with global local access numbers so we may call it magic tel or magictel for persian and farsi or ariaCheapest UAE Phone Card and best uae calling cards and Dubai phone service plan on Dubai calling cards markets also best united arab emirates Calling Card and online phone cards , you may Cheap Call uae also order online international virtual number or did numbers and online uae phone card or worldwide did numbers to call emirates or dubai, its best voip phone cards plan and calling cards service with global local access number
پخش زنــــــــده
PARS TV LIVE
      
  بروز شده در تاریخ :۱۳۹۲/۴/۱۴ - Friday, July 05, 2013  چاپ مطلب
گرجستان به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با ایران خارج شد
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
وزارت امور خارجه گرجستان اعلام کرده است که به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با دولت ایران خارج شده و از این پس، شهروندان ایرانی برای سفر به گرجستان باید قبلا ویزای ورود دریافت کنند.

این تصمیم از روز دوشنبه، ١ ژوئیه اجرایی شده است. توافقنامه لغو متقابل روادید بین دولت‌های ایران و گرجستان از سال ۲۰۱۱ میلادی به اجرا درآمد و از آن زمان، ایرانیان می‌توانستند بدون اخذ ویزا، به گرجستان سفر کنند.

با لغو روادید در آن زمان، شمار مسافران ایرانی به گرجستان و همچنین، روابط تجاری و مالی دو طرف به طور چشمگیری افزایش یافت و برخی از شهروندان ایرانی به تاسیس شرکت‌ و گشایش حساب بانکی در گرجستان مبادرت کردند.

گفته می شود که علت تصمیم دولت گرجستان، ابراز نگرانی دولت ایالات متحده در این مورد بوده است که ممکن است ایران از ارتباط با گرجستان برای دور زدن تحریم های رو به گسترش آمریکا و اروپا علیه جمهوری اسلامی استفاده کند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال پیشتر در گزارشی نوشته بود که تعدادی از ایرانیان "وابسته به رژیم" به تاسیس شرکت‌هایی در گرجستان مبادرت کرده اند. در واکنش به این گزارش، دولت گرجستان وعده داد این موضوع را از نزدیک بررسی کند.

دولت گرجستان همچنین گفت که در مورد گشایش حساب بانکی برای شهروندان ایرانی دقت بیشتری به کار خواهد رفت.

طی هفته‌های اخیر، وزارت خارجه گرجستان با ارسال اسناد متعددی برای مقامات ایالات متحده، از اقدامات خود در مورد تعهد به اعمال محدودیت تجاری و مالی علیه ایران سخن گفته و بر حمایت از مواضع کشورهای غربی در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی تاکید نهاده است.

تاثیر بر ایرانیان


چندی پیش هم گزارش شد که بانک‌های گرجستان حساب های شماری از شهروندان ایرانی را بسته اند.

روزنامه وال استریت ژورنال در خبری پیرامون تصمیم اخیر دولت گرجستان، به نقل از سردبیر نشریه فارسی زبان آریانا در گرجستان، نوشته است که این اقدام باعث شده است تا تعدادی از شهروندان ایران که در صدد ورود از ارمنستان به گرجستان بودند با مشکل روبرو شوند و برخی دیگر هم مطلع شوند که اجازه اقامت آنان در گرجستان لغو شده است.

براساس توافقنامه لغو روادید بین دو کشور، شهروندان دو طرف می توانستند بدون اخذ ویزا، به کشور دیگر سفر کرده و اجازه اقامت کوتاه مدت در آن کشور را داشتند.

وزارت خارجه ایران هنوز به اقدام گرجستان واکنش رسمی نشان نداده است. در دوره قبل از انقلاب سال ١٩٧٩، ایران با بسیاری از کشورهای جهان، از جمله کشورهای عمده اروپایی دارای توافقنامه لغو روادید بود و شهروندان ایرانی بدون نیاز به اخذ ویزا، قادر به سفر و اقامت کوتاه مدت در این کشورها بودند.

پس از انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی، اکثر این کشورها توافقنامه لغو روادید با ایران را لغو کردند.

در سال های اخیر، دولت ظاهرا در جهت جلب جهانگرد و بهبود وجهه جمهوری اسلامی در خارج، به امضای توافقنامه‌هایی برای لغو روادید با کشورهای دیگر مبادرت کرده که عمدتا شامل کشورهای کوچک و گاه از نظر ایرانیان، نسبتا ناشناخته جهان بوده‌است.

در مواردی هم، جمهوری اسلامی به طور یکجانبه روادید سفر اتباع کشورهای دیگر به ایران را لغو کرده بی آنکه کشور مورد نظر به اقدام متقابلی در این زمینه دست زده باشد. یکی از حدیدترین موارد از این نوع، لغو یکجانبه روادید سفر اتباع مصر به ایران بوده که با استقبالی هم از سوی آن کشور مواجه نشد.

سایر اخبار
گزارش ماهانه آژانس می‌گوید همان‌طور که در این توافق در نظر گرفته شده، ایران غنی‌سازی اورانیوم با غلظت بالای پنج درصد را متوقف کرده است. در عین حال یادآوری می‌کند که ایران در دو تاسیسات غنی‌سازی و مرکز آب سنگین اراک هیچ فعالیت حساسیت برانگیزی انجام نداده است.آژانس: ایران همچنان توافق هسته‌ای موقت را رعایت می‌کند
آقای حسینی صدر همچنین درباره خطر اینکه «سرمایه‌داران برای مجلس و دولت، مسئول و وکیل و وزیر بگذارند» هشدار داد و در بخش دیگری از این مصاحبه تأکید کرد که آنان «تلاش می‌کنند ارنج [آرایش تیمی] انتخاباتی بچینند.»نماینده مجلس: دارندگان پول‌های کثیف قصد دارند کم‌کم مجلس را بگیرند
وزیر دفاع کانادا در مصاحبه با شبکه سی‌تی‌وی گفت کشورش هیچ‌یک از عذر و بهانه‌هایی را که مسکو مطرح می‌کند، قبول ندارد و رفتار روسیه در بسیاری از مسائل جهانی و «تجاوزگری‌هایش در اوکراین» موجب بی‌ثباتی شده‌است.انتقاد فرانسه و کانادا از تصمیم پوتین برای تحویل اس۳۰۰ به ایران
معاون وزیر امور خارجه در ادامه افزود: «بخشی از پناهجویانی را هم که مایل به جذب آن‌ها نیستند، به حوزه کنسولی سفارتخانه ارجاع داده می‌شوند تا دیپورت اجباری شوند.»قشقاوی: با بازگرداندن اجباری پناهجویان ایرانی مخالفیم
آقای خامنه‌ای در این دیدار با رئیس‌جمهوری افغانستان، بر «اراده به تقویت همکاری‌ها» تاکید کرده و گفته است «مسائل میان دو کشور از قبیل مهاجرین، آب، حمل و نقل و امنیت نیز همگی قابل حل هستند».خامنه‌ای: آمریکا و برخی در منطقه موافق همکاری ایران و افغانستان نیستند
رئیس جمهوری روسیه هفته گذشته در دیدار با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران که به مسکو سفر کرده بود، تصمیم مسکو را برای انجام معامله یادشده، پس از پنج سال تعلیق، اعلام کرد.پوتین: اسرائیل به تلافی تحویل اس۳۰۰ به ایران، سلاح به اوکراین ندهد
آرشیو برنامه ها
یاران
یاران
دوشنبه ، ۲۰ آپریل ۲۰۱۵
مدت پخش ۴۰ : ۱۹ : ۰۱
سرزمین جاوید
سرزمین جاوید
دوشنبه ، ۲۰ آپریل ۲۰۱۵
مدت پخش ۴۰ : ۱۹ : ۰۱
تفسیر سیاسی
تفسیر سیاسی
دوشنبه ، ۲۰ آپریل ۲۰۱۵
مدت پخش ۵۱ : ۱۰ : ۰۰
اخبار
اخبار
دوشنبه ، ۲۰ آپریل ۲۰۱۵
مدت پخش ۴۷ : ۳۹ : ۰۰
کنگره همبستگی ایرانیان
کنگره همبستگی ایرانیان
یکشنبه ، ۱۹ آپریل ۲۰۱۵
مدت پخش ۳۴ : ۵۱ : ۰۰
یادها با بهراد
یادها با بهراد
شنبه ، ۱۸ آپریل ۲۰۱۵
مدت پخش ۱۴ : ۵۳ : ۰۰
HOME |PARS TV LIVE |PROGRAM ARCHIVE|PROGRAM SCHEDULE |CONTACT US |ABOUT US
Designed and Developed by WWW.USWEBHOUSE.NET