۱۳۹۵ يکشنبه ۳ مرداد
 
Skip Navigation Links
درباره تلویزیون پارس
تماس با ما
جدول پخش برنامه های تلویزیون پارس
آرشیو برنامه های تلویزیون پارس
پخش زنده
صفحه نخست
برای تبلیغات در اینجا با شماره ۱۰۶۱ ۷۷۶ ۸۱۸ تماس بگیرید .
Cheapest Iran Phone Card and best phone cards for iran and international calling cards also best Iran Calling Card and online phone cards , you may Cheap Call to Iran also order online Iran virtual number or iran did numbers and online phone card or worldwide did numbers to tamas ba vatan or tamas ba iran and tehran, its best voip phone cards plan and calling cards service with global local access numbers so we may call it magic tel or magictel for persian and farsi or aria
پخش زنــــــــده
PARS TV LIVE
      
  بروز شده در تاریخ :۱۳۹۲/۴/۱۴ - Friday, July 05, 2013  چاپ مطلب
گرجستان به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با ایران خارج شد
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
وزارت امور خارجه گرجستان اعلام کرده است که به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با دولت ایران خارج شده و از این پس، شهروندان ایرانی برای سفر به گرجستان باید قبلا ویزای ورود دریافت کنند.

این تصمیم از روز دوشنبه، ١ ژوئیه اجرایی شده است. توافقنامه لغو متقابل روادید بین دولت‌های ایران و گرجستان از سال ۲۰۱۱ میلادی به اجرا درآمد و از آن زمان، ایرانیان می‌توانستند بدون اخذ ویزا، به گرجستان سفر کنند.

با لغو روادید در آن زمان، شمار مسافران ایرانی به گرجستان و همچنین، روابط تجاری و مالی دو طرف به طور چشمگیری افزایش یافت و برخی از شهروندان ایرانی به تاسیس شرکت‌ و گشایش حساب بانکی در گرجستان مبادرت کردند.

گفته می شود که علت تصمیم دولت گرجستان، ابراز نگرانی دولت ایالات متحده در این مورد بوده است که ممکن است ایران از ارتباط با گرجستان برای دور زدن تحریم های رو به گسترش آمریکا و اروپا علیه جمهوری اسلامی استفاده کند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال پیشتر در گزارشی نوشته بود که تعدادی از ایرانیان "وابسته به رژیم" به تاسیس شرکت‌هایی در گرجستان مبادرت کرده اند. در واکنش به این گزارش، دولت گرجستان وعده داد این موضوع را از نزدیک بررسی کند.

دولت گرجستان همچنین گفت که در مورد گشایش حساب بانکی برای شهروندان ایرانی دقت بیشتری به کار خواهد رفت.

طی هفته‌های اخیر، وزارت خارجه گرجستان با ارسال اسناد متعددی برای مقامات ایالات متحده، از اقدامات خود در مورد تعهد به اعمال محدودیت تجاری و مالی علیه ایران سخن گفته و بر حمایت از مواضع کشورهای غربی در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی تاکید نهاده است.

تاثیر بر ایرانیان


چندی پیش هم گزارش شد که بانک‌های گرجستان حساب های شماری از شهروندان ایرانی را بسته اند.

روزنامه وال استریت ژورنال در خبری پیرامون تصمیم اخیر دولت گرجستان، به نقل از سردبیر نشریه فارسی زبان آریانا در گرجستان، نوشته است که این اقدام باعث شده است تا تعدادی از شهروندان ایران که در صدد ورود از ارمنستان به گرجستان بودند با مشکل روبرو شوند و برخی دیگر هم مطلع شوند که اجازه اقامت آنان در گرجستان لغو شده است.

براساس توافقنامه لغو روادید بین دو کشور، شهروندان دو طرف می توانستند بدون اخذ ویزا، به کشور دیگر سفر کرده و اجازه اقامت کوتاه مدت در آن کشور را داشتند.

وزارت خارجه ایران هنوز به اقدام گرجستان واکنش رسمی نشان نداده است. در دوره قبل از انقلاب سال ١٩٧٩، ایران با بسیاری از کشورهای جهان، از جمله کشورهای عمده اروپایی دارای توافقنامه لغو روادید بود و شهروندان ایرانی بدون نیاز به اخذ ویزا، قادر به سفر و اقامت کوتاه مدت در این کشورها بودند.

پس از انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی، اکثر این کشورها توافقنامه لغو روادید با ایران را لغو کردند.

در سال های اخیر، دولت ظاهرا در جهت جلب جهانگرد و بهبود وجهه جمهوری اسلامی در خارج، به امضای توافقنامه‌هایی برای لغو روادید با کشورهای دیگر مبادرت کرده که عمدتا شامل کشورهای کوچک و گاه از نظر ایرانیان، نسبتا ناشناخته جهان بوده‌است.

در مواردی هم، جمهوری اسلامی به طور یکجانبه روادید سفر اتباع کشورهای دیگر به ایران را لغو کرده بی آنکه کشور مورد نظر به اقدام متقابلی در این زمینه دست زده باشد. یکی از حدیدترین موارد از این نوع، لغو یکجانبه روادید سفر اتباع مصر به ایران بوده که با استقبالی هم از سوی آن کشور مواجه نشد.

سایر اخبار
عادل الجبیر در بروکسل رفتارهای ایران را «خصمانه، غیرقابل قبول و مخالف همه هنجارها و قوانین بین‌المللی» توصیف کرد.عربستان سعودی: ۳۵ سال تجاوز ایران به ما و متحدانمان کافیست
مرتضی مطهری که از او به عنوان یکی از نظریه‌پردازان حکومت جمهوری اسلامی نام می‌برند، سال ۵۷ در یک سخنرانی گفته بود که «در حکومت اسلامی احزاب‏ غیراسلامی هم آزادند».  وی همچنین اعلام کرده بود که احزاب باید آنچه را که واقعا به آن معتقد هستند بگویند و اگر گروهی به لنین اعتقاد دارند باید در تجمعات خود دروغ نگویند و از عکس او استفاده کنند، نه عکس آیت‌الله خمینی.نایب رییس مجلس ایران: احزاب کمونیستی و چپگرا می‌توانند در کشور فعالیت کنند
آقای نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود گفت که بنگاه‌های اقتصادی که مدیران آنها حقوق‌های غیر متعارف دریافت کرده‌اند «در سال‌های گذشته به مرور از قوانین خاصی استفاده و خود را از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری جدا کرده‌اند».‌ نوبخت: بیشتر حقوق‌های نامتعارف مربوط به بخش خصوصی است
دادگاه بدوی همچنین در ماه ژانویه حسن عبدالهادی علی به همراه یک ایرانی را به اعدام محکوم کرد. این درحالی است دادگاه تجدید نظر روز پنجشنبه گفته است، با توجه به فراری بودن فرد تبعه ایران، حکم در خصوص وی را مورد بررسی قرار نداده است.تایید حکم اعدام شهروند کویتی به اتهام جاسوسی برای ایران
فرودگاه بین‌المللی امامایران یک شهروند ایرانی آمریکایی دیگر را بازداشت کرد
عکس سایت باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به رادیو و تلویزیون ایران از محل انفجار کامیون حمل مهمات در بزرگراه قزوین- زنجانیک کامیون حامل مهمات نظامی در بزرگراه قزوین - زنجان منفجر شد
آرشیو برنامه ها
این روزها
این روزها
جمعه ، ۲۲ جولای ۲۰۱۶
مدت پخش ۲۶ : ۵۵ : ۰۰
رویدادها و پدیده ها
رویدادها و پدیده ها
جمعه ، ۲۲ جولای ۲۰۱۶
مدت پخش ۵۲ : ۲۴ : ۰۰
اخبار
اخبار
جمعه ، ۲۲ جولای ۲۰۱۶
مدت پخش ۱۶ : ۳۲ : ۰۰
یاران
یاران
جمعه ، ۲۲ جولای ۲۰۱۶
مدت پخش ۳۹ : ۱۷ : ۰۱
مجله خبری
مجله خبری
جمعه ، ۲۲ جولای ۲۰۱۶
مدت پخش ۵۵ : ۴۸ : ۰۰
این روزها
این روزها
پنج شنبه ، ۲۱ جولای ۲۰۱۶
مدت پخش ۵۹ : ۵۲ : ۰۰
HOME |PARS TV LIVE |PROGRAM ARCHIVE|PROGRAM SCHEDULE |CONTACT US |ABOUT US
Designed and Developed by WWW.USWEBHOUSE.NET