۱۳۹۴ شنبه ۹ خرداد
 
Skip Navigation Links
درباره تلویزیون پارس
تماس با ما
جدول پخش برنامه های تلویزیون پارس
آرشیو برنامه های تلویزیون پارس
پخش زنده
صفحه نخست
برای تبلیغات در اینجا با شماره ۱۰۶۱ ۷۷۶ ۸۱۸ تماس بگیرید .
Cheapest Iran Phone Card and best phone cards for iran and international calling cards also best Iran Calling Card and online phone cards , you may Cheap Call to Iran also order online Iran virtual number or iran did numbers and online phone card or worldwide did numbers to tamas ba vatan or tamas ba iran and tehran, its best voip phone cards plan and calling cards service with global local access numbers so we may call it magic tel or magictel for persian and farsi or ariaCheapest UAE Phone Card and best uae calling cards and Dubai phone service plan on Dubai calling cards markets also best united arab emirates Calling Card and online phone cards , you may Cheap Call uae also order online international virtual number or did numbers and online uae phone card or worldwide did numbers to call emirates or dubai, its best voip phone cards plan and calling cards service with global local access number
پخش زنــــــــده
PARS TV LIVE
      
  بروز شده در تاریخ :۱۳۹۲/۴/۱۴ - Friday, July 05, 2013  چاپ مطلب
گرجستان به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با ایران خارج شد
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
وزارت امور خارجه گرجستان اعلام کرده است که به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با دولت ایران خارج شده و از این پس، شهروندان ایرانی برای سفر به گرجستان باید قبلا ویزای ورود دریافت کنند.

این تصمیم از روز دوشنبه، ١ ژوئیه اجرایی شده است. توافقنامه لغو متقابل روادید بین دولت‌های ایران و گرجستان از سال ۲۰۱۱ میلادی به اجرا درآمد و از آن زمان، ایرانیان می‌توانستند بدون اخذ ویزا، به گرجستان سفر کنند.

با لغو روادید در آن زمان، شمار مسافران ایرانی به گرجستان و همچنین، روابط تجاری و مالی دو طرف به طور چشمگیری افزایش یافت و برخی از شهروندان ایرانی به تاسیس شرکت‌ و گشایش حساب بانکی در گرجستان مبادرت کردند.

گفته می شود که علت تصمیم دولت گرجستان، ابراز نگرانی دولت ایالات متحده در این مورد بوده است که ممکن است ایران از ارتباط با گرجستان برای دور زدن تحریم های رو به گسترش آمریکا و اروپا علیه جمهوری اسلامی استفاده کند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال پیشتر در گزارشی نوشته بود که تعدادی از ایرانیان "وابسته به رژیم" به تاسیس شرکت‌هایی در گرجستان مبادرت کرده اند. در واکنش به این گزارش، دولت گرجستان وعده داد این موضوع را از نزدیک بررسی کند.

دولت گرجستان همچنین گفت که در مورد گشایش حساب بانکی برای شهروندان ایرانی دقت بیشتری به کار خواهد رفت.

طی هفته‌های اخیر، وزارت خارجه گرجستان با ارسال اسناد متعددی برای مقامات ایالات متحده، از اقدامات خود در مورد تعهد به اعمال محدودیت تجاری و مالی علیه ایران سخن گفته و بر حمایت از مواضع کشورهای غربی در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی تاکید نهاده است.

تاثیر بر ایرانیان


چندی پیش هم گزارش شد که بانک‌های گرجستان حساب های شماری از شهروندان ایرانی را بسته اند.

روزنامه وال استریت ژورنال در خبری پیرامون تصمیم اخیر دولت گرجستان، به نقل از سردبیر نشریه فارسی زبان آریانا در گرجستان، نوشته است که این اقدام باعث شده است تا تعدادی از شهروندان ایران که در صدد ورود از ارمنستان به گرجستان بودند با مشکل روبرو شوند و برخی دیگر هم مطلع شوند که اجازه اقامت آنان در گرجستان لغو شده است.

براساس توافقنامه لغو روادید بین دو کشور، شهروندان دو طرف می توانستند بدون اخذ ویزا، به کشور دیگر سفر کرده و اجازه اقامت کوتاه مدت در آن کشور را داشتند.

وزارت خارجه ایران هنوز به اقدام گرجستان واکنش رسمی نشان نداده است. در دوره قبل از انقلاب سال ١٩٧٩، ایران با بسیاری از کشورهای جهان، از جمله کشورهای عمده اروپایی دارای توافقنامه لغو روادید بود و شهروندان ایرانی بدون نیاز به اخذ ویزا، قادر به سفر و اقامت کوتاه مدت در این کشورها بودند.

پس از انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی، اکثر این کشورها توافقنامه لغو روادید با ایران را لغو کردند.

در سال های اخیر، دولت ظاهرا در جهت جلب جهانگرد و بهبود وجهه جمهوری اسلامی در خارج، به امضای توافقنامه‌هایی برای لغو روادید با کشورهای دیگر مبادرت کرده که عمدتا شامل کشورهای کوچک و گاه از نظر ایرانیان، نسبتا ناشناخته جهان بوده‌است.

در مواردی هم، جمهوری اسلامی به طور یکجانبه روادید سفر اتباع کشورهای دیگر به ایران را لغو کرده بی آنکه کشور مورد نظر به اقدام متقابلی در این زمینه دست زده باشد. یکی از حدیدترین موارد از این نوع، لغو یکجانبه روادید سفر اتباع مصر به ایران بوده که با استقبالی هم از سوی آن کشور مواجه نشد.

سایر اخبار
کاظم صديقی «اين گونه بازرسی‌ها» را «خلاف صريح قرآن» توصيف کرده و خطاب به تيم مذاکره‌کننده هسته‌ای ايران گفته است: «در مذاکرات ... فردا که گفتند می‌خواهند در فلان جا بازرسی کنند، شما ادعا کرديد که ما می‌خواهيم مديريت کنيم و چشم‌ شما را ببنديم، رضايت آژانس برای دنيا معتبر است. آنها هم می‌گويند که ايران با ما همکاری نکرد و عملا مجوز حمله نظامی قانونی به قدرت‌های بزرگ داده می‌شود».امام جمعه تهران: اجازه بازرسی از مراکز نظامی، مجوز حمله به کشور است
سرتیپ نیروهای سپاه پاسداران ایران، هفتم خرداد ماه، در جزیره قشم، به خبرگزاری ایرنا گفته است توان نیروهای امنیتی و نظامی ایران در حدی‌ست که می‌تواند هر اقدام این گروه را «پیش از آغاز خنثی کند».وزیر دفاع ایران: ما داعش را تهدیدی برای خود تلقی نمی‌کنیم
روز چهارشنبه همچنین اعلام شد که زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی که همراه وی در حبس خانگی قرار دارد، نیز شامگاه چهارشنبه در مرکز نور تهران توسط وزیر بهداشت مورد عمل چشم قرار گرفته است.چشم مهدی کروبی توسط وزیر بهداشت دولت روحانی جراحی شد
وب‌سایت البرزان، از وب‌سایت‌های منصوب به اصولگرایان کرج، پیش از این بدون اشاره به جزئیات از درخواست برای لغو سخنرانی علی مطهری در کرج خبر داده بود.سخنرانی علی مطهری در کرج هم لغو شد
آقای راتکه روز چهارشنبه همچنین خبر داد که قرار است وزیر خارجه ایالات متحده پیش از مهلت ۱۰ تیرماه با همتای ایرانی‌اش دیدار کند.آمریکا به دنبال تمدید مذاکرات اتمی با ایران «پس از مهلت ۱۰ تیر نیست»
نرگس محمدی پیش از این در مصاحبه‌ای با رادیو فردا گفته بود که یکی از اتهامات او تاسیس گروه «لگام» عنوان شده، گروهی که برای لغو مجازات اعدام فعالیت می‌کند.شش برنده صلح نوبل خواستار آزادی نرگس محمدی شدند
آرشیو برنامه ها
اشکها و لبخندها
اشکها و لبخندها
یکشنبه ، ۲۴ می ۲۰۱۵
مدت پخش ۴۵ : ۳۶ : ۰۰
تفسیر سیاسی
تفسیر سیاسی
جمعه ، ۲۹ می ۲۰۱۵
مدت پخش ۲۸ : ۱۷ : ۰۰
اخبار
اخبار
جمعه ، ۲۹ می ۲۰۱۵
مدت پخش ۳۴ : ۲۵ : ۰۰
یاران
یاران
جمعه ، ۲۹ می ۲۰۱۵
مدت پخش ۲۳ : ۱۹ : ۰۱
مجله خبری
مجله خبری
جمعه ، ۲۹ می ۲۰۱۵
مدت پخش ۱۹ : ۵۶ : ۰۰
ایران آزاد
ایران آزاد
پنج شنبه ، ۲۸ می ۲۰۱۵
مدت پخش ۱۹ : ۵۳ : ۰۰
HOME |PARS TV LIVE |PROGRAM ARCHIVE|PROGRAM SCHEDULE |CONTACT US |ABOUT US
Designed and Developed by WWW.USWEBHOUSE.NET