۱۳۹۳ شنبه ۳ آبان
 
Skip Navigation Links
درباره تلویزیون پارس
تماس با ما
جدول پخش برنامه های تلویزیون پارس
آرشیو برنامه های تلویزیون پارس
پخش زنده
صفحه نخست
برای تبلیغات در اینجا با شماره ۱۰۶۱ ۷۷۶ ۸۱۸ تماس بگیرید .
Cheapest Iran Phone Card and best phone cards for iran and international calling cards also best Iran Calling Card and online phone cards , you may Cheap Call to Iran also order online Iran virtual number or iran did numbers and online phone card or worldwide did numbers to tamas ba vatan or tamas ba iran and tehran, its best voip phone cards plan and calling cards service with global local access numbers so we may call it magic tel or magictel for persian and farsi or ariaCheapest International Phone Card and best global phone cards and international phone service plan on international calling cards markets also best International Calling Card and online phone cards , you may Cheap Call world wide also order online intenational virtual number or did numbers and online phone card or worldwide did numbers to tamas ba vatan or tamas ba iran and tehran, its best voip phone cards plan and calling cards service with global local access number
پخش زنــــــــده
PARS TV LIVE
      
  بروز شده در تاریخ :۱۳۹۲/۴/۱۴ - Friday, July 05, 2013  چاپ مطلب
گرجستان به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با ایران خارج شد
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
وزارت امور خارجه گرجستان اعلام کرده است که به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با دولت ایران خارج شده و از این پس، شهروندان ایرانی برای سفر به گرجستان باید قبلا ویزای ورود دریافت کنند.

این تصمیم از روز دوشنبه، ١ ژوئیه اجرایی شده است. توافقنامه لغو متقابل روادید بین دولت‌های ایران و گرجستان از سال ۲۰۱۱ میلادی به اجرا درآمد و از آن زمان، ایرانیان می‌توانستند بدون اخذ ویزا، به گرجستان سفر کنند.

با لغو روادید در آن زمان، شمار مسافران ایرانی به گرجستان و همچنین، روابط تجاری و مالی دو طرف به طور چشمگیری افزایش یافت و برخی از شهروندان ایرانی به تاسیس شرکت‌ و گشایش حساب بانکی در گرجستان مبادرت کردند.

گفته می شود که علت تصمیم دولت گرجستان، ابراز نگرانی دولت ایالات متحده در این مورد بوده است که ممکن است ایران از ارتباط با گرجستان برای دور زدن تحریم های رو به گسترش آمریکا و اروپا علیه جمهوری اسلامی استفاده کند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال پیشتر در گزارشی نوشته بود که تعدادی از ایرانیان "وابسته به رژیم" به تاسیس شرکت‌هایی در گرجستان مبادرت کرده اند. در واکنش به این گزارش، دولت گرجستان وعده داد این موضوع را از نزدیک بررسی کند.

دولت گرجستان همچنین گفت که در مورد گشایش حساب بانکی برای شهروندان ایرانی دقت بیشتری به کار خواهد رفت.

طی هفته‌های اخیر، وزارت خارجه گرجستان با ارسال اسناد متعددی برای مقامات ایالات متحده، از اقدامات خود در مورد تعهد به اعمال محدودیت تجاری و مالی علیه ایران سخن گفته و بر حمایت از مواضع کشورهای غربی در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی تاکید نهاده است.

تاثیر بر ایرانیان


چندی پیش هم گزارش شد که بانک‌های گرجستان حساب های شماری از شهروندان ایرانی را بسته اند.

روزنامه وال استریت ژورنال در خبری پیرامون تصمیم اخیر دولت گرجستان، به نقل از سردبیر نشریه فارسی زبان آریانا در گرجستان، نوشته است که این اقدام باعث شده است تا تعدادی از شهروندان ایران که در صدد ورود از ارمنستان به گرجستان بودند با مشکل روبرو شوند و برخی دیگر هم مطلع شوند که اجازه اقامت آنان در گرجستان لغو شده است.

براساس توافقنامه لغو روادید بین دو کشور، شهروندان دو طرف می توانستند بدون اخذ ویزا، به کشور دیگر سفر کرده و اجازه اقامت کوتاه مدت در آن کشور را داشتند.

وزارت خارجه ایران هنوز به اقدام گرجستان واکنش رسمی نشان نداده است. در دوره قبل از انقلاب سال ١٩٧٩، ایران با بسیاری از کشورهای جهان، از جمله کشورهای عمده اروپایی دارای توافقنامه لغو روادید بود و شهروندان ایرانی بدون نیاز به اخذ ویزا، قادر به سفر و اقامت کوتاه مدت در این کشورها بودند.

پس از انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی، اکثر این کشورها توافقنامه لغو روادید با ایران را لغو کردند.

در سال های اخیر، دولت ظاهرا در جهت جلب جهانگرد و بهبود وجهه جمهوری اسلامی در خارج، به امضای توافقنامه‌هایی برای لغو روادید با کشورهای دیگر مبادرت کرده که عمدتا شامل کشورهای کوچک و گاه از نظر ایرانیان، نسبتا ناشناخته جهان بوده‌است.

در مواردی هم، جمهوری اسلامی به طور یکجانبه روادید سفر اتباع کشورهای دیگر به ایران را لغو کرده بی آنکه کشور مورد نظر به اقدام متقابلی در این زمینه دست زده باشد. یکی از حدیدترین موارد از این نوع، لغو یکجانبه روادید سفر اتباع مصر به ایران بوده که با استقبالی هم از سوی آن کشور مواجه نشد.

سایر اخبار
ريحانه جباری در دادگاه اذعان کرده که با ميل خود به خانه آقای سربندی رفته بود ولی سپس برای جلوگيری از تعرض جنسی او به خود، مرتضی سربندی را با کارد به قتل رسانده است.ریحانه جباری؛ سحرگاه امروز در زندان رجایی‌شهر اعدام شد
معاون سیاسی وزارت خارجه آمریکا این احتمال را مطرح کرده است که ممکن است تمرکزی بی‌اندازه بر شمار و کیفیت سانتریفیوژهایی که در توافق احتمالی نهایی، ایران می‌تواند از آنها استفاده کند، وجود داشته باشد.شرمن: پیشنهادها به تهران عادلانه و قابل اجرا است
آقای کوهن افزود، اگرچه حملات هوایی آمریکا تا حدی مانع دستیابی داعش به درآمدهای نفتی شده، اما باید راه‌هایی را پیدا کرد تا بتوان مجموعه منابع مالی آن را هدف قرار داد و مانع دستیابی این گروه به بخش اقتصاد رسمی از طریق واسطه‌ها، تجار، شرکت‌های حمل و نقل و پالایشگاه‌ها شد.هشدار آمریکا به خریداران نفت از داعش
بوئينگ و جنرال الکتريک، ديگر شرکت عظيم صنعتی آمريکا، ۱۵ فروردين ماه از وزارت خزانه‌داری ايالات متحده اين اجازه را دريافت کردند که تحت توافق موقت اتمی ميان ايران و ۵+۱، قطعاتی برای هواپيماهای غيرنظامی به ايران فروخته و تعميراتی را بر روی آنها انجام دهند.نخستین معامله بوئینگ با ایران پس از ۳۵ سال
اظهارات آقای کری دو روز پس از آن ابراز می‌شود که مارک کرک، از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکا، تهدید کرد اگر دولت اوباما در حرکت به سوی دست‌یابی به توافق هسته‌ای با تهران، کنگره آمریکا را «دور بزند» کنگره از چنین توافقی حمایت نخواهد کرد.کری: قصد نداریم در مسیر توافق با ایران کنگره آمریکا را دور بزنیم
محمود نیلی احمدآبادی استاد دانشکده فنی دانشگاه تهران و سرپرست کنونی دانشگاه تهران است.حسن روحانی گزینه خود برای وزارت علوم را اعلام کرد
آرشیو برنامه ها
تفسیر سیاسی
تفسیر سیاسی
جمعه ، ۲۴ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۱۲ : ۱۲ : ۰۰
اخبار
اخبار
جمعه ، ۲۴ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۵۸ : ۳۰ : ۰۰
یاران
یاران
جمعه ، ۲۴ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۳۶ : ۱۸ : ۰۱
تفسیر سیاسی
تفسیر سیاسی
پنج شنبه ، ۲۳ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۴۸ : ۳۸ : ۰۰
اخبار
اخبار
پنج شنبه ، ۲۳ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۱۸ : ۳۰ : ۰۰
یاران
یاران
پنج شنبه ، ۲۳ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۰۴ : ۵۱ : ۰۱
HOME |PARS TV LIVE |PROGRAM ARCHIVE|PROGRAM SCHEDULE |CONTACT US |ABOUT US
Designed and Developed by WWW.USWEBHOUSE.NET