۱۳۹۵ جمعه ۱۰ ارديبهشت
 
Skip Navigation Links
درباره تلویزیون پارس
تماس با ما
جدول پخش برنامه های تلویزیون پارس
آرشیو برنامه های تلویزیون پارس
پخش زنده
صفحه نخست
برای تبلیغات در اینجا با شماره ۱۰۶۱ ۷۷۶ ۸۱۸ تماس بگیرید .
Cheapest UAE Phone Card and best uae calling cards and Dubai phone service plan on Dubai calling cards markets also best united arab emirates Calling Card and online phone cards , you may Cheap Call uae also order online international virtual number or did numbers and online uae phone card or worldwide did numbers to call emirates or dubai, its best voip phone cards plan and calling cards service with global local access number
پخش زنــــــــده
PARS TV LIVE
      
  بروز شده در تاریخ :۱۳۹۲/۴/۱۴ - Friday, July 05, 2013  چاپ مطلب
گرجستان به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با ایران خارج شد
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
وزارت امور خارجه گرجستان اعلام کرده است که به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با دولت ایران خارج شده و از این پس، شهروندان ایرانی برای سفر به گرجستان باید قبلا ویزای ورود دریافت کنند.

این تصمیم از روز دوشنبه، ١ ژوئیه اجرایی شده است. توافقنامه لغو متقابل روادید بین دولت‌های ایران و گرجستان از سال ۲۰۱۱ میلادی به اجرا درآمد و از آن زمان، ایرانیان می‌توانستند بدون اخذ ویزا، به گرجستان سفر کنند.

با لغو روادید در آن زمان، شمار مسافران ایرانی به گرجستان و همچنین، روابط تجاری و مالی دو طرف به طور چشمگیری افزایش یافت و برخی از شهروندان ایرانی به تاسیس شرکت‌ و گشایش حساب بانکی در گرجستان مبادرت کردند.

گفته می شود که علت تصمیم دولت گرجستان، ابراز نگرانی دولت ایالات متحده در این مورد بوده است که ممکن است ایران از ارتباط با گرجستان برای دور زدن تحریم های رو به گسترش آمریکا و اروپا علیه جمهوری اسلامی استفاده کند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال پیشتر در گزارشی نوشته بود که تعدادی از ایرانیان "وابسته به رژیم" به تاسیس شرکت‌هایی در گرجستان مبادرت کرده اند. در واکنش به این گزارش، دولت گرجستان وعده داد این موضوع را از نزدیک بررسی کند.

دولت گرجستان همچنین گفت که در مورد گشایش حساب بانکی برای شهروندان ایرانی دقت بیشتری به کار خواهد رفت.

طی هفته‌های اخیر، وزارت خارجه گرجستان با ارسال اسناد متعددی برای مقامات ایالات متحده، از اقدامات خود در مورد تعهد به اعمال محدودیت تجاری و مالی علیه ایران سخن گفته و بر حمایت از مواضع کشورهای غربی در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی تاکید نهاده است.

تاثیر بر ایرانیان


چندی پیش هم گزارش شد که بانک‌های گرجستان حساب های شماری از شهروندان ایرانی را بسته اند.

روزنامه وال استریت ژورنال در خبری پیرامون تصمیم اخیر دولت گرجستان، به نقل از سردبیر نشریه فارسی زبان آریانا در گرجستان، نوشته است که این اقدام باعث شده است تا تعدادی از شهروندان ایران که در صدد ورود از ارمنستان به گرجستان بودند با مشکل روبرو شوند و برخی دیگر هم مطلع شوند که اجازه اقامت آنان در گرجستان لغو شده است.

براساس توافقنامه لغو روادید بین دو کشور، شهروندان دو طرف می توانستند بدون اخذ ویزا، به کشور دیگر سفر کرده و اجازه اقامت کوتاه مدت در آن کشور را داشتند.

وزارت خارجه ایران هنوز به اقدام گرجستان واکنش رسمی نشان نداده است. در دوره قبل از انقلاب سال ١٩٧٩، ایران با بسیاری از کشورهای جهان، از جمله کشورهای عمده اروپایی دارای توافقنامه لغو روادید بود و شهروندان ایرانی بدون نیاز به اخذ ویزا، قادر به سفر و اقامت کوتاه مدت در این کشورها بودند.

پس از انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی، اکثر این کشورها توافقنامه لغو روادید با ایران را لغو کردند.

در سال های اخیر، دولت ظاهرا در جهت جلب جهانگرد و بهبود وجهه جمهوری اسلامی در خارج، به امضای توافقنامه‌هایی برای لغو روادید با کشورهای دیگر مبادرت کرده که عمدتا شامل کشورهای کوچک و گاه از نظر ایرانیان، نسبتا ناشناخته جهان بوده‌است.

در مواردی هم، جمهوری اسلامی به طور یکجانبه روادید سفر اتباع کشورهای دیگر به ایران را لغو کرده بی آنکه کشور مورد نظر به اقدام متقابلی در این زمینه دست زده باشد. یکی از حدیدترین موارد از این نوع، لغو یکجانبه روادید سفر اتباع مصر به ایران بوده که با استقبالی هم از سوی آن کشور مواجه نشد.

سایر اخبار
در مجموع ۱۳۶ نفر در مرحله دوم انتخابات به رقابت می‌پردازند. در برخی حوزه‌های بزرگ مانند تبریز، شیراز، اهواز، زنجان، کرمانشاه یا گرگان، انتخابات به مرحله دوم کشیده شده‌است. در عمده این حوزه‌ها رقابت اصلی میان نامزدهای اصولگرا، و دیگر نامزدهای تائید صلاحیت‌شده، حامیان دولت/اصلاح‌طلبان و مستقل‌ها، در جریان است. دور دوم انتخابات مجلس ایران آغاز شد
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به اصل مصونیت دولت‌ها به عنوان یکی از ستونهای اصلی نظم حقوقی بین المللی و حقوق آمره بین المللی گفته است: «کلیه ادعا‌ها علیه یک دولت دارای حاکمیت باید مطابق سازوکارهای پیش بینی شده در توافقات دو یا چند جانبه مورد رسیدگی قرار گیرد یا به نحو مناسب از طریق محاکم صالحه بین المللی حل و فصل شوند.»نامه ظریف به بان کی مون در اعتراض به رای دیوان عالی آمریکا
اظهار نظر حسن روحانی درباره اعتبارنامه خانم خالقی در حالی بیان شده است که، به گفته همین وزیر کابینه او، اصلا اعتبارنامه‌ای برای این نماینده منتخب در کار نیست که مجلس بتواند درباره آن تصمیم بگیرد.روحانی: هیچ نهادی جز مجلس نمی‌تواند در اعتبارنامه نمایندگان مداخله کند
رحیم صفوی مشاور نظامی آیت الله خامنه ایمشاور نظامی رهبر ایران خواهان بازنگری در روابط با ترکیه شد
گشت ارشاد«مخالفت با گشت ارشاد نامحسوس نمونه نفوذ فرهنگی است»
حسن روحانی انتقاد روحانی از دخالت شورای نگهبان: نهادی حق "مداخله" در اعتبارنامه منتخبان را ندارد
آرشیو برنامه ها
یاران
یاران
پنج شنبه ، ۲۸ آپریل ۲۰۱۶
مدت پخش ۲۳ : ۲۰ : ۰۱
ایران آزاد
ایران آزاد
پنج شنبه ، ۲۸ آپریل ۲۰۱۶
مدت پخش ۲۴ : ۵۶ : ۰۰
همصدائی
همصدائی
پنج شنبه ، ۲۸ آپریل ۲۰۱۶
مدت پخش ۵۷ : ۲۰ : ۰۰
مجله خبری
مجله خبری
پنج شنبه ، ۲۸ آپریل ۲۰۱۶
مدت پخش ۲۳ : ۴۴ : ۰۰
نقشی در آینه زمان
نقشی در آینه زمان
چهارشنبه ، ۲۷ آپریل ۲۰۱۶
مدت پخش ۱۴ : ۵۱ : ۰۰
بنیاد نوروز
بنیاد نوروز
چهارشنبه ، ۲۷ آپریل ۲۰۱۶
مدت پخش ۳۳ : ۴۹ : ۰۰
HOME |PARS TV LIVE |PROGRAM ARCHIVE|PROGRAM SCHEDULE |CONTACT US |ABOUT US
Designed and Developed by WWW.USWEBHOUSE.NET