۱۳۹۴ جمعه ۱۲ تير
 
Skip Navigation Links
درباره تلویزیون پارس
تماس با ما
جدول پخش برنامه های تلویزیون پارس
آرشیو برنامه های تلویزیون پارس
پخش زنده
صفحه نخست
برای تبلیغات در اینجا با شماره ۱۰۶۱ ۷۷۶ ۸۱۸ تماس بگیرید .
Cheapest UAE Phone Card and best uae calling cards and Dubai phone service plan on Dubai calling cards markets also best united arab emirates Calling Card and online phone cards , you may Cheap Call uae also order online international virtual number or did numbers and online uae phone card or worldwide did numbers to call emirates or dubai, its best voip phone cards plan and calling cards service with global local access number
پخش زنــــــــده
PARS TV LIVE
      
  بروز شده در تاریخ :۱۳۹۲/۴/۱۴ - Friday, July 05, 2013  چاپ مطلب
گرجستان به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با ایران خارج شد
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
وزارت امور خارجه گرجستان اعلام کرده است که به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با دولت ایران خارج شده و از این پس، شهروندان ایرانی برای سفر به گرجستان باید قبلا ویزای ورود دریافت کنند.

این تصمیم از روز دوشنبه، ١ ژوئیه اجرایی شده است. توافقنامه لغو متقابل روادید بین دولت‌های ایران و گرجستان از سال ۲۰۱۱ میلادی به اجرا درآمد و از آن زمان، ایرانیان می‌توانستند بدون اخذ ویزا، به گرجستان سفر کنند.

با لغو روادید در آن زمان، شمار مسافران ایرانی به گرجستان و همچنین، روابط تجاری و مالی دو طرف به طور چشمگیری افزایش یافت و برخی از شهروندان ایرانی به تاسیس شرکت‌ و گشایش حساب بانکی در گرجستان مبادرت کردند.

گفته می شود که علت تصمیم دولت گرجستان، ابراز نگرانی دولت ایالات متحده در این مورد بوده است که ممکن است ایران از ارتباط با گرجستان برای دور زدن تحریم های رو به گسترش آمریکا و اروپا علیه جمهوری اسلامی استفاده کند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال پیشتر در گزارشی نوشته بود که تعدادی از ایرانیان "وابسته به رژیم" به تاسیس شرکت‌هایی در گرجستان مبادرت کرده اند. در واکنش به این گزارش، دولت گرجستان وعده داد این موضوع را از نزدیک بررسی کند.

دولت گرجستان همچنین گفت که در مورد گشایش حساب بانکی برای شهروندان ایرانی دقت بیشتری به کار خواهد رفت.

طی هفته‌های اخیر، وزارت خارجه گرجستان با ارسال اسناد متعددی برای مقامات ایالات متحده، از اقدامات خود در مورد تعهد به اعمال محدودیت تجاری و مالی علیه ایران سخن گفته و بر حمایت از مواضع کشورهای غربی در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی تاکید نهاده است.

تاثیر بر ایرانیان


چندی پیش هم گزارش شد که بانک‌های گرجستان حساب های شماری از شهروندان ایرانی را بسته اند.

روزنامه وال استریت ژورنال در خبری پیرامون تصمیم اخیر دولت گرجستان، به نقل از سردبیر نشریه فارسی زبان آریانا در گرجستان، نوشته است که این اقدام باعث شده است تا تعدادی از شهروندان ایران که در صدد ورود از ارمنستان به گرجستان بودند با مشکل روبرو شوند و برخی دیگر هم مطلع شوند که اجازه اقامت آنان در گرجستان لغو شده است.

براساس توافقنامه لغو روادید بین دو کشور، شهروندان دو طرف می توانستند بدون اخذ ویزا، به کشور دیگر سفر کرده و اجازه اقامت کوتاه مدت در آن کشور را داشتند.

وزارت خارجه ایران هنوز به اقدام گرجستان واکنش رسمی نشان نداده است. در دوره قبل از انقلاب سال ١٩٧٩، ایران با بسیاری از کشورهای جهان، از جمله کشورهای عمده اروپایی دارای توافقنامه لغو روادید بود و شهروندان ایرانی بدون نیاز به اخذ ویزا، قادر به سفر و اقامت کوتاه مدت در این کشورها بودند.

پس از انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی، اکثر این کشورها توافقنامه لغو روادید با ایران را لغو کردند.

در سال های اخیر، دولت ظاهرا در جهت جلب جهانگرد و بهبود وجهه جمهوری اسلامی در خارج، به امضای توافقنامه‌هایی برای لغو روادید با کشورهای دیگر مبادرت کرده که عمدتا شامل کشورهای کوچک و گاه از نظر ایرانیان، نسبتا ناشناخته جهان بوده‌است.

در مواردی هم، جمهوری اسلامی به طور یکجانبه روادید سفر اتباع کشورهای دیگر به ایران را لغو کرده بی آنکه کشور مورد نظر به اقدام متقابلی در این زمینه دست زده باشد. یکی از حدیدترین موارد از این نوع، لغو یکجانبه روادید سفر اتباع مصر به ایران بوده که با استقبالی هم از سوی آن کشور مواجه نشد.

سایر اخبار
آقای ریابکوف که در وین، محل مذاکرات هسته‌ای به سرمی‌برد، گفت: «من نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که چند ساعت دیگر مذاکره برای حل و فصل این شرایط لازم است، اما همه طرف‌های مذاکره بر این باور هستند که این ماجرا در روزهای پیش روی به سرانجام خواهد رسید.»روسیه: ایران و ۱+۵ در روزهای پیش روی به توافق می‌رسند
آقای کری اظهار داشت: «رهبران آمریکا و کوبا معتقدند نباید در گذشته ماند و باید به آینده چشم دوخت. تغییر در روابط با کوبا سیاست شخصی اوباما بود که به تغییر سیاستی ناکارآمد انجامید. با نگاه به مذاکرات وین هم می‌توان نتیجه گرفت که وضعیت [در مورد ایران هم ] می‌تواند تغییر کند.»تاکید وزرای خارجه ایران و آمریکا بر پیشرفت در مذاکرات اتمی
مجید تخت روانچی : بنا بر امیدمان این است که ظرف چند سال آینده اتکایمان [به نفت] را به صفر برسانیم. می‌دانیم کار خیلی مشکلی خواهد بود. هیچ‌کس نمی‌تواند منکر شود که نداشتن تبادلات با خارج امر دشواری است، اما نظر ما این است که رسیدن به توافق خوب ارزش دارد، اما اگر توافقی به دست نیاید ما به خودمان اتکا خواهیم کرد.معاون ظریف: اگر به توافق نرسیم به خودمان اتکا خواهیم کرد
آلن اير با اشاره به باقی ماندن برخی اختلافات عمده ميان دو طرف، گفت برخی از اختلاف‌ها هنوز حل نشده‌اند و ما نياز داريم به وقت بيشتر که به يک راه حل نهايی برسيم که هم مورد پسند ايران باشد و هم مورد پسند گروه ۱+۵.آلن ایر: همه طرف‌های درگیر مذاکرات اتمی خط قرمز خود را دارند
آقای اوباما در نهایت گفت که او همیشه تاکید داشته که از توافق بد اجتناب خواهد کرد و اکنون این بستگی به ایران دارد که خواسته‌های جامعه بین‌المللی را برآورده کند.اوباما: راه دستیابی ایران به سلاح اتمی بسته نشود، توافقی در کار نخواهد بود
به گزارش ايرنا، رييس جمهوری ايران با تاکيد بر اينکه در صورت محقق شدن توافق هسته ای، دو طرف متعهد به اجرای آن هستند، تصريح کرد: « اگر آنها متعهد بمانند ما نيز به آنچه که توافق شده است پايبند خواهيم بود، اما در عين حال دولت آمادگی کامل خواهد داشت که اگر روزی توافق را زيرپا بگذارند ما نيز بلافاصله بتوانيم شديدتر از آنچه در مخيله آنهاست، به مسير قبلی بازگرديم .»روحانی: اگر توافق را زيرپا بگذارند، به مسير قبلی بازگرديم
آرشیو برنامه ها
ایران آزاد
ایران آزاد
پنج شنبه ، ۲ جولای ۲۰۱۵
مدت پخش ۳۳ : ۴۸ : ۰۰
تفسیر سیاسی
تفسیر سیاسی
پنج شنبه ، ۲ جولای ۲۰۱۵
مدت پخش ۳۳ : ۱۴ : ۰۰
اخبار
اخبار
پنج شنبه ، ۲ جولای ۲۰۱۵
مدت پخش ۵۲ : ۲۹ : ۰۰
مجله خبری
مجله خبری
پنج شنبه ، ۲ جولای ۲۰۱۵
مدت پخش ۵۹ : ۵۱ : ۰۰
تلویزیون مهر
تلویزیون مهر
پنج شنبه ، ۲ جولای ۲۰۱۵
مدت پخش ۴۱ : ۳۴ : ۰۰
ایران آزاد
ایران آزاد
چهارشنبه ، ۱ جولای ۲۰۱۵
مدت پخش ۵۲ : ۲۸ : ۰۰
HOME |PARS TV LIVE |PROGRAM ARCHIVE|PROGRAM SCHEDULE |CONTACT US |ABOUT US
Designed and Developed by WWW.USWEBHOUSE.NET