۱۳۹۵ جمعه ۷ خرداد
 
Skip Navigation Links
درباره تلویزیون پارس
تماس با ما
جدول پخش برنامه های تلویزیون پارس
آرشیو برنامه های تلویزیون پارس
پخش زنده
صفحه نخست
برای تبلیغات در اینجا با شماره ۱۰۶۱ ۷۷۶ ۸۱۸ تماس بگیرید .
Cheapest Iran Phone Card and best phone cards for iran and international calling cards also best Iran Calling Card and online phone cards , you may Cheap Call to Iran also order online Iran virtual number or iran did numbers and online phone card or worldwide did numbers to tamas ba vatan or tamas ba iran and tehran, its best voip phone cards plan and calling cards service with global local access numbers so we may call it magic tel or magictel for persian and farsi or ariaCheapest International Phone Card and best global phone cards and international phone service plan on international calling cards markets also best International Calling Card and online phone cards , you may Cheap Call world wide also order online intenational virtual number or did numbers and online phone card or worldwide did numbers to tamas ba vatan or tamas ba iran and tehran, its best voip phone cards plan and calling cards service with global local access number
پخش زنــــــــده
PARS TV LIVE
      
  بروز شده در تاریخ :۱۳۹۲/۴/۱۴ - Friday, July 05, 2013  چاپ مطلب
گرجستان به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با ایران خارج شد
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
وزارت امور خارجه گرجستان اعلام کرده است که به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با دولت ایران خارج شده و از این پس، شهروندان ایرانی برای سفر به گرجستان باید قبلا ویزای ورود دریافت کنند.

این تصمیم از روز دوشنبه، ١ ژوئیه اجرایی شده است. توافقنامه لغو متقابل روادید بین دولت‌های ایران و گرجستان از سال ۲۰۱۱ میلادی به اجرا درآمد و از آن زمان، ایرانیان می‌توانستند بدون اخذ ویزا، به گرجستان سفر کنند.

با لغو روادید در آن زمان، شمار مسافران ایرانی به گرجستان و همچنین، روابط تجاری و مالی دو طرف به طور چشمگیری افزایش یافت و برخی از شهروندان ایرانی به تاسیس شرکت‌ و گشایش حساب بانکی در گرجستان مبادرت کردند.

گفته می شود که علت تصمیم دولت گرجستان، ابراز نگرانی دولت ایالات متحده در این مورد بوده است که ممکن است ایران از ارتباط با گرجستان برای دور زدن تحریم های رو به گسترش آمریکا و اروپا علیه جمهوری اسلامی استفاده کند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال پیشتر در گزارشی نوشته بود که تعدادی از ایرانیان "وابسته به رژیم" به تاسیس شرکت‌هایی در گرجستان مبادرت کرده اند. در واکنش به این گزارش، دولت گرجستان وعده داد این موضوع را از نزدیک بررسی کند.

دولت گرجستان همچنین گفت که در مورد گشایش حساب بانکی برای شهروندان ایرانی دقت بیشتری به کار خواهد رفت.

طی هفته‌های اخیر، وزارت خارجه گرجستان با ارسال اسناد متعددی برای مقامات ایالات متحده، از اقدامات خود در مورد تعهد به اعمال محدودیت تجاری و مالی علیه ایران سخن گفته و بر حمایت از مواضع کشورهای غربی در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی تاکید نهاده است.

تاثیر بر ایرانیان


چندی پیش هم گزارش شد که بانک‌های گرجستان حساب های شماری از شهروندان ایرانی را بسته اند.

روزنامه وال استریت ژورنال در خبری پیرامون تصمیم اخیر دولت گرجستان، به نقل از سردبیر نشریه فارسی زبان آریانا در گرجستان، نوشته است که این اقدام باعث شده است تا تعدادی از شهروندان ایران که در صدد ورود از ارمنستان به گرجستان بودند با مشکل روبرو شوند و برخی دیگر هم مطلع شوند که اجازه اقامت آنان در گرجستان لغو شده است.

براساس توافقنامه لغو روادید بین دو کشور، شهروندان دو طرف می توانستند بدون اخذ ویزا، به کشور دیگر سفر کرده و اجازه اقامت کوتاه مدت در آن کشور را داشتند.

وزارت خارجه ایران هنوز به اقدام گرجستان واکنش رسمی نشان نداده است. در دوره قبل از انقلاب سال ١٩٧٩، ایران با بسیاری از کشورهای جهان، از جمله کشورهای عمده اروپایی دارای توافقنامه لغو روادید بود و شهروندان ایرانی بدون نیاز به اخذ ویزا، قادر به سفر و اقامت کوتاه مدت در این کشورها بودند.

پس از انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی، اکثر این کشورها توافقنامه لغو روادید با ایران را لغو کردند.

در سال های اخیر، دولت ظاهرا در جهت جلب جهانگرد و بهبود وجهه جمهوری اسلامی در خارج، به امضای توافقنامه‌هایی برای لغو روادید با کشورهای دیگر مبادرت کرده که عمدتا شامل کشورهای کوچک و گاه از نظر ایرانیان، نسبتا ناشناخته جهان بوده‌است.

در مواردی هم، جمهوری اسلامی به طور یکجانبه روادید سفر اتباع کشورهای دیگر به ایران را لغو کرده بی آنکه کشور مورد نظر به اقدام متقابلی در این زمینه دست زده باشد. یکی از حدیدترین موارد از این نوع، لغو یکجانبه روادید سفر اتباع مصر به ایران بوده که با استقبالی هم از سوی آن کشور مواجه نشد.

سایر اخبار
عباس عراقچی تاکید کرده است: «اصولا طبق برجام آمریکا و هیچ کشور دیگری متعهد به خرید آب سنگین از ایران نیست.»عراقچی: ایران طبق برجام متعهد به فروش آب سنگین نیست
مطابق توافق هسته‌ای، میزان ذخایر آب سنگین ایران در مرحله اول اجرای توافق باید تا ۱۳۰ تن کاهش پیدا کند و در نهایت به ۹۰ تن برسد. این میان اما مسئله فروش و انتقال بخشی از این ذخایر آب سنگین به آمریکا در کنگره این کشور به موضوع بحث تبدیل شده است.مجلس نمایندگان آمریکا به ممنوعیت خرید آب سنگین از ایران رای داد
اکثر اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان و شماری از دمکرات‌ها با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که راه را برای حل‌وفصل ابهام‌های مربوط به برنامه هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌ها باز کرد مخالفند. هشدار مقام‌های دولت اوباما به کنگره درباره تحریم‌ جدید علیه ایران
وکلای رضا ضراب هفته گذشته از یک قاضی فدرال در منهتن در خواست کرده بودند که این تاجر ایرانی - ترکیه‌ای با قید وثیقه ۵۰ میلیون دلاری آزاد و تحت بازداشت خانگی قرار گیرد. مخالفت با آزادی رضا ضراب با وثیقه ۵۰ میلیون دلاری
گفته‌های آقای جنتی درباره عمل به «سیاست‌های» آیت‌الله خامنه‌ای در حالی است که این تشکیلات سیاسی بر اساس قانون جمهوری اسلامی، نهادی فراتر از رهبری است و به گفته برخی از چهره‌های شاخص آن از جمله اکبر هاشمی رفسنجانی، نظارت بر رهبر و دستگاه‌های زیر نظر او از وظایف مجلس خبرگان است.مجلس خبرگان در نشست پایانی با رهبر جمهوری اسلامی بیعت کرد
احمدی نژاد - محسنی اژه ایمقام قضایی: حتی یک نهاد هم به استعلام‌های پرونده احمدی‌نژاد پاسخ نداده است
آرشیو برنامه ها
یاران
یاران
پنج شنبه ، ۲۶ می ۲۰۱۶
مدت پخش ۲۱ : ۱۲ : ۰۱
این روزها
این روزها
پنج شنبه ، ۲۶ می ۲۰۱۶
مدت پخش ۰۱ : ۵۲ : ۰۰
نسیم شمال
نسیم شمال
پنج شنبه ، ۲۶ می ۲۰۱۶
مدت پخش ۵۵ : ۱۶ : ۰۰
ایران آزاد
ایران آزاد
پنج شنبه ، ۲۶ می ۲۰۱۶
مدت پخش ۲۲ : ۵۰ : ۰۰
اخبار
اخبار
پنج شنبه ، ۲۶ می ۲۰۱۶
مدت پخش ۰۳ : ۲۹ : ۰۰
مجله خبری
مجله خبری
پنج شنبه ، ۲۶ می ۲۰۱۶
مدت پخش ۱۹ : ۴۷ : ۰۰
HOME |PARS TV LIVE |PROGRAM ARCHIVE|PROGRAM SCHEDULE |CONTACT US |ABOUT US
Designed and Developed by WWW.USWEBHOUSE.NET