۱۳۹۳ سه شنبه ۲۵ شهريور
 
Skip Navigation Links
درباره تلویزیون پارس
تماس با ما
جدول پخش برنامه های تلویزیون پارس
آرشیو برنامه های تلویزیون پارس
پخش زنده
صفحه نخست
برای تبلیغات در اینجا با شماره ۱۰۶۱ ۷۷۶ ۸۱۸ تماس بگیرید .
Iran Phone Card Iran Calling Card Cheap Call to Iran Iran virtual number tamas ba vatan tamas ba iran  تماس ارزان با ایران
پخش زنــــــــده
PARS TV LIVE
      
  بروز شده در تاریخ :۱۳۹۲/۴/۱۴ - Friday, July 05, 2013  چاپ مطلب
گرجستان به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با ایران خارج شد
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
وزارت امور خارجه گرجستان اعلام کرده است که به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با دولت ایران خارج شده و از این پس، شهروندان ایرانی برای سفر به گرجستان باید قبلا ویزای ورود دریافت کنند.

این تصمیم از روز دوشنبه، ١ ژوئیه اجرایی شده است. توافقنامه لغو متقابل روادید بین دولت‌های ایران و گرجستان از سال ۲۰۱۱ میلادی به اجرا درآمد و از آن زمان، ایرانیان می‌توانستند بدون اخذ ویزا، به گرجستان سفر کنند.

با لغو روادید در آن زمان، شمار مسافران ایرانی به گرجستان و همچنین، روابط تجاری و مالی دو طرف به طور چشمگیری افزایش یافت و برخی از شهروندان ایرانی به تاسیس شرکت‌ و گشایش حساب بانکی در گرجستان مبادرت کردند.

گفته می شود که علت تصمیم دولت گرجستان، ابراز نگرانی دولت ایالات متحده در این مورد بوده است که ممکن است ایران از ارتباط با گرجستان برای دور زدن تحریم های رو به گسترش آمریکا و اروپا علیه جمهوری اسلامی استفاده کند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال پیشتر در گزارشی نوشته بود که تعدادی از ایرانیان "وابسته به رژیم" به تاسیس شرکت‌هایی در گرجستان مبادرت کرده اند. در واکنش به این گزارش، دولت گرجستان وعده داد این موضوع را از نزدیک بررسی کند.

دولت گرجستان همچنین گفت که در مورد گشایش حساب بانکی برای شهروندان ایرانی دقت بیشتری به کار خواهد رفت.

طی هفته‌های اخیر، وزارت خارجه گرجستان با ارسال اسناد متعددی برای مقامات ایالات متحده، از اقدامات خود در مورد تعهد به اعمال محدودیت تجاری و مالی علیه ایران سخن گفته و بر حمایت از مواضع کشورهای غربی در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی تاکید نهاده است.

تاثیر بر ایرانیان


چندی پیش هم گزارش شد که بانک‌های گرجستان حساب های شماری از شهروندان ایرانی را بسته اند.

روزنامه وال استریت ژورنال در خبری پیرامون تصمیم اخیر دولت گرجستان، به نقل از سردبیر نشریه فارسی زبان آریانا در گرجستان، نوشته است که این اقدام باعث شده است تا تعدادی از شهروندان ایران که در صدد ورود از ارمنستان به گرجستان بودند با مشکل روبرو شوند و برخی دیگر هم مطلع شوند که اجازه اقامت آنان در گرجستان لغو شده است.

براساس توافقنامه لغو روادید بین دو کشور، شهروندان دو طرف می توانستند بدون اخذ ویزا، به کشور دیگر سفر کرده و اجازه اقامت کوتاه مدت در آن کشور را داشتند.

وزارت خارجه ایران هنوز به اقدام گرجستان واکنش رسمی نشان نداده است. در دوره قبل از انقلاب سال ١٩٧٩، ایران با بسیاری از کشورهای جهان، از جمله کشورهای عمده اروپایی دارای توافقنامه لغو روادید بود و شهروندان ایرانی بدون نیاز به اخذ ویزا، قادر به سفر و اقامت کوتاه مدت در این کشورها بودند.

پس از انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی، اکثر این کشورها توافقنامه لغو روادید با ایران را لغو کردند.

در سال های اخیر، دولت ظاهرا در جهت جلب جهانگرد و بهبود وجهه جمهوری اسلامی در خارج، به امضای توافقنامه‌هایی برای لغو روادید با کشورهای دیگر مبادرت کرده که عمدتا شامل کشورهای کوچک و گاه از نظر ایرانیان، نسبتا ناشناخته جهان بوده‌است.

در مواردی هم، جمهوری اسلامی به طور یکجانبه روادید سفر اتباع کشورهای دیگر به ایران را لغو کرده بی آنکه کشور مورد نظر به اقدام متقابلی در این زمینه دست زده باشد. یکی از حدیدترین موارد از این نوع، لغو یکجانبه روادید سفر اتباع مصر به ایران بوده که با استقبالی هم از سوی آن کشور مواجه نشد.

سایر اخبار
بان گی مون گفته بود: ‌بر پایه گزارش‌ها، تبعیض علیه اقلیت‌های قومی و مذهبی، هم در عمل و هم از نظر قانونی، ادامه دارد.واکنش مقام‌های ایران به گزارش حقوق بشری دبیرکل سازمان ملل
آقای کری گفت: او «درباره برداشت (ایرانی‌ها) از بحث‌هایی که صورت گرفته یا نگرفته است، هیچ ایده‌ خاصی ندارد».کری: آمریکا حاضر به بحث و جدل با ایران بر سر گروه حکومت اسلامی نیست
بابک زنجانی که به گفته خودش مالک بیش از ۷۰ شرکت و ده‌ها میلیارد دلار سرمایه در ایران و خارج از کشور است، پارسال به اتهام «فساد مالی» بازداشت و روانه زندان شد.نماینده مجلس: تنها ۱۰ درصد اموال بابک زنجانی در ایران است
معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه ایران اضافه کرد: «همان طور که آقایان ظریف و عراقچی گفتند در دو دوره مذاکره ما با نمایندگان اروپا، نظرات ما چندان به یکدیگر نزدیک نشد و اختلافات روی موضوعات جدی همچنان وجود دارد.»مذاکره‌کننده اتمی ایران: اختلافات با ۵+۱ جدی است
به گفته آقای معظمی، صنعت نفت ماهانه ۳۴۰۰ میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌کند که از این رقم سهم شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی حدود ۲۶۰۰ میلیارد تومان و سهم بخش گاز ٨٠٠ میلیارد تومان است.توقف پروژه‌های صنعت نفت ایران به دلیل سهم وزارت نفت از پرداخت یارانه
رييس مجمع تشخيص مصلحت در ادامه گفته است: الان نمی شود، جلوی فناوری ارتباطات را گرفت و در کمتر خانه ای تحصيلکرده و دانشجو وجود ندارد و امروز همه خانواده ها آگاهند و اطلاع از همه اخبار دارند.رفسنجانی: وضعيت آزادی بيان بايد به تدريج اصلاح شود
آرشیو برنامه ها
سرزمین جاوید
سرزمین جاوید
دوشنبه ، ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۳۴ : ۲۱ : ۰۱
اشکها و لبخندها
اشکها و لبخندها
یکشنبه ، ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۵۱ : ۲۴ : ۰۱
کنگره همبستگی ایرانیان
کنگره همبستگی ایرانیان
شنبه ، ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۴۲ : ۵۳ : ۰۰
یادها با بهراد
یادها با بهراد
شنبه ، ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۴۴ : ۵۱ : ۰۰
تفسیر سیاسی
تفسیر سیاسی
جمعه ، ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۲۷ : ۱۳ : ۰۰
اخبار
اخبار
جمعه ، ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۵۰ : ۲۴ : ۰۰
HOME |PARS TV LIVE |PROGRAM ARCHIVE|PROGRAM SCHEDULE |CONTACT US |ABOUT US
Designed and Developed by WWW.USWEBHOUSE.NET