۱۳۹۳ سه شنبه ۲۹ مهر
 
Skip Navigation Links
درباره تلویزیون پارس
تماس با ما
جدول پخش برنامه های تلویزیون پارس
آرشیو برنامه های تلویزیون پارس
پخش زنده
صفحه نخست
برای تبلیغات در اینجا با شماره ۱۰۶۱ ۷۷۶ ۸۱۸ تماس بگیرید .
Cheapest Iran Phone Card and best phone cards for iran and international calling cards also best Iran Calling Card and online phone cards , you may Cheap Call to Iran also order online Iran virtual number or iran did numbers and online phone card or worldwide did numbers to tamas ba vatan or tamas ba iran and tehran, its best voip phone cards plan and calling cards service with global local access numbers so we may call it magic tel or magictel for persian and farsi or aria
پخش زنــــــــده
PARS TV LIVE
      
  بروز شده در تاریخ :۱۳۹۲/۴/۱۴ - Friday, July 05, 2013  چاپ مطلب
گرجستان به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با ایران خارج شد
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
احتمالا تصمیم دولت گرجستان در واکنش به ابراز نگرانی مقامات آمریکایی اتخاذ شده است
وزارت امور خارجه گرجستان اعلام کرده است که به طور یکجانبه از توافقنامه لغو روادید با دولت ایران خارج شده و از این پس، شهروندان ایرانی برای سفر به گرجستان باید قبلا ویزای ورود دریافت کنند.

این تصمیم از روز دوشنبه، ١ ژوئیه اجرایی شده است. توافقنامه لغو متقابل روادید بین دولت‌های ایران و گرجستان از سال ۲۰۱۱ میلادی به اجرا درآمد و از آن زمان، ایرانیان می‌توانستند بدون اخذ ویزا، به گرجستان سفر کنند.

با لغو روادید در آن زمان، شمار مسافران ایرانی به گرجستان و همچنین، روابط تجاری و مالی دو طرف به طور چشمگیری افزایش یافت و برخی از شهروندان ایرانی به تاسیس شرکت‌ و گشایش حساب بانکی در گرجستان مبادرت کردند.

گفته می شود که علت تصمیم دولت گرجستان، ابراز نگرانی دولت ایالات متحده در این مورد بوده است که ممکن است ایران از ارتباط با گرجستان برای دور زدن تحریم های رو به گسترش آمریکا و اروپا علیه جمهوری اسلامی استفاده کند.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال پیشتر در گزارشی نوشته بود که تعدادی از ایرانیان "وابسته به رژیم" به تاسیس شرکت‌هایی در گرجستان مبادرت کرده اند. در واکنش به این گزارش، دولت گرجستان وعده داد این موضوع را از نزدیک بررسی کند.

دولت گرجستان همچنین گفت که در مورد گشایش حساب بانکی برای شهروندان ایرانی دقت بیشتری به کار خواهد رفت.

طی هفته‌های اخیر، وزارت خارجه گرجستان با ارسال اسناد متعددی برای مقامات ایالات متحده، از اقدامات خود در مورد تعهد به اعمال محدودیت تجاری و مالی علیه ایران سخن گفته و بر حمایت از مواضع کشورهای غربی در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی تاکید نهاده است.

تاثیر بر ایرانیان


چندی پیش هم گزارش شد که بانک‌های گرجستان حساب های شماری از شهروندان ایرانی را بسته اند.

روزنامه وال استریت ژورنال در خبری پیرامون تصمیم اخیر دولت گرجستان، به نقل از سردبیر نشریه فارسی زبان آریانا در گرجستان، نوشته است که این اقدام باعث شده است تا تعدادی از شهروندان ایران که در صدد ورود از ارمنستان به گرجستان بودند با مشکل روبرو شوند و برخی دیگر هم مطلع شوند که اجازه اقامت آنان در گرجستان لغو شده است.

براساس توافقنامه لغو روادید بین دو کشور، شهروندان دو طرف می توانستند بدون اخذ ویزا، به کشور دیگر سفر کرده و اجازه اقامت کوتاه مدت در آن کشور را داشتند.

وزارت خارجه ایران هنوز به اقدام گرجستان واکنش رسمی نشان نداده است. در دوره قبل از انقلاب سال ١٩٧٩، ایران با بسیاری از کشورهای جهان، از جمله کشورهای عمده اروپایی دارای توافقنامه لغو روادید بود و شهروندان ایرانی بدون نیاز به اخذ ویزا، قادر به سفر و اقامت کوتاه مدت در این کشورها بودند.

پس از انقلاب و استقرار جمهوری اسلامی، اکثر این کشورها توافقنامه لغو روادید با ایران را لغو کردند.

در سال های اخیر، دولت ظاهرا در جهت جلب جهانگرد و بهبود وجهه جمهوری اسلامی در خارج، به امضای توافقنامه‌هایی برای لغو روادید با کشورهای دیگر مبادرت کرده که عمدتا شامل کشورهای کوچک و گاه از نظر ایرانیان، نسبتا ناشناخته جهان بوده‌است.

در مواردی هم، جمهوری اسلامی به طور یکجانبه روادید سفر اتباع کشورهای دیگر به ایران را لغو کرده بی آنکه کشور مورد نظر به اقدام متقابلی در این زمینه دست زده باشد. یکی از حدیدترین موارد از این نوع، لغو یکجانبه روادید سفر اتباع مصر به ایران بوده که با استقبالی هم از سوی آن کشور مواجه نشد.

سایر اخبار
به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، وعده کمک نظامی ايران به لبنان پس از ان مطرح شده که پيشتر رييس جمهوری لبنان از کمک سه ميليارد دلاری عربستان سعودی  برای تقويت ارتش اين کشور خبر داده بود و کمک نظامی تهران و ریاض به لبنان  از منظر بسياری شهروندان اين کشور به مثابه بخشی از رقابت ايران و عربستان در اين کشور برای گسترش نفوذ خود ديده می شود.وزیردفاع لبنان با رییس جمهوری ایران در تهران دیدار کرد
وی با اشاره به این سخنان آقای جنتی مبنی بر این که «موسولینی را بدون محاکمه و فقط با شناختن او اعدام کردند» این قیاس را «مضحک» خواند و افزود: «شما که همه کارهای غربی‌ها را رد می‌کنید چه طور این جا طرفدار آنها شده‌اید؟ آیا جز این است که به مذاق و روحیه شما خوش آمده است؟ و این یعنی خلل در عدالت ما.»مطهری به جنتی: چرا از محاکمه موسوی و کروبی هراس دارید
احمد جنتی در برنامه شناسنامه گفته است: «بايد اعتراض شود که چرا اين افراد دستگير نشدند نه اين که چرا آن دو نفر در حصر هستند. اين اعتراض به جا است و حق هم هست و جوابی ندارد».احمد جنتی: چرا دو نفر دیگر از سران فتنه آزادند
به گفته مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به خبرگزاری رویترز «قابل پیشبینی است که با توافقی قابل تصدیق می‌توانیم رو به جلو پیشروی کنیم؛ توافقی که هم نگرانی‌های جامعه بین‌المللی را در مورد برنامه اتمی ایران از میان بردارد و نیز امکانات اقتصادی بیشتری برای مردم ایران فراهم کند و به انزوای (ایران) پایان دهد».مقام ارشد آمریکایی: مذاکرات اتمی با ایران پیشرفت‌هایی داشته است
روزنامه کیهان در شماره روز چهارشنبه خود ضمن انتخاب «پاسخ ته‌مانده‌های فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸ به پیام مایکل لدین» به عنوان تیتر اول خود، از شرکت‌کنندگان در همایش حزب اعتماد ملی با عنوان «ته‌مانده‌های فتنه آمریکایی- اسرائیلی» نام برد.واکنش تند رسانه‌های اصولگرا به همایش حزب اعتماد ملی
وبسایت کمپین ضمن انتشار فیلم این اعتراف تلویزیونی، نوشت: یکی از افراد دستگیر شده در این اعتراف تلویزیونی گفته است پیام‌هایی که به تلفنش ارسال می‌شده را نمی‌خوانده و آن‌ها را فقط فوروارد می‌کرده است».پخش اعترافات تلویزیونی متهمان وایبری از تلویزیون استان فارس
آرشیو برنامه ها
اخبار
اخبار
جمعه ، ۱۷ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۴۶ : ۳۲ : ۰۰
تفسیر سیاسی
تفسیر سیاسی
جمعه ، ۱۷ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۴۲ : ۱۱ : ۰۰
یاران
یاران
جمعه ، ۱۷ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۲۴ : ۱۸ : ۰۱
مجله خبری
مجله خبری
جمعه ، ۱۷ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۲۱ : ۵۶ : ۰۰
تفسیر سیاسی
تفسیر سیاسی
پنج شنبه ، ۱۶ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۱۵ : ۱۱ : ۰۰
اخبار
اخبار
پنج شنبه ، ۱۶ اکتبر ۲۰۱۴
مدت پخش ۲۲ : ۳۱ : ۰۰
HOME |PARS TV LIVE |PROGRAM ARCHIVE|PROGRAM SCHEDULE |CONTACT US |ABOUT US
Designed and Developed by WWW.USWEBHOUSE.NET